Reset Password

0 € to 10.000 €

More Search Options

Dalyan Köyceğiz Mavi Tur

9 March 2022 by admin

Köyceğiz Dalyan Tekne Kiralama & Mavi Tur

Unutulmaz bir tatil deneyimi isteyenlere ailesiyle ve sevdikleriyle güzel bir deneyim elde etmek isteyenlere ve her sene yaptığı otel tatilinden ziyade farklılık arayanlara hitap eden Köyceğiz Dalyan Mavi tur planını gerçekleştirebilir, unutulmaz bir tatil deneyimi elde edebilirsiniz.

dalyan tekne kiralama köyceğiz mavi tur

Köyceğiz Mavi Tur İçin Neden Bu Bölge Seçilmeli?

Köyceğiz çok farklı kuş çeşitlerine ev sahipliği yapmaktadır, bölgede tatilinizi yaparken bu son derece özel saz bülbülü, yılan kartalı, martı, arı kuşu, izmir yalıçapkını gibi kuş türlerini görebilir ve harika bir deneyim kazanabilirsiniz. Heyecan verici bir etkinliği gerçekleştirmiş olabilirsiniz.
Doğa yönünden oldukça etkileyici olan Köyceğiz günlük ormanları ve kızılçam bakımından da zengindir, makilikler ile çeşitli ağaçlık alanlarıda mevcuttur. Köyceğiz gölü civarı bataklık ve çoraklık olduğu için o tarafta ise çok daha farklı bir otsu bitkilerden oluşan bir makilik vardır.
Köyceğiz konum olarak Dalaman Havalimanı ve Marmaris, Gökova yolu arasındadır.

Köyceğiz Mavi Tur Neden Tercih Edilmeli?

Köyceğiz Dalyan bölgesinin ana geçim kaynağı turizmdir. Bu bölgeleri keşfetmek ve deneyimlemek oldukça keyiflidir. Köyceğiz Dalyan Bölgesinde yapılaşma fazlasıyla vardır ve çiftlik turizmi, otelcilik yapılmaktadır. Bu sebeplerden bölge halkı çok sıcak kanlı ve samimidir, tüm misafirleri çok sıçak karşılarlar.

Marmaris ve Göcek güzargahı arasında yer alan bu bölge Mavi Tur planlarımızın uğrak noktasıdır. Dalyan bu bölgedeki mola yeri olarak belirlenip her mavi tur planında mola yeri olarak kullanılmaktadır. Bu bölgeye gelen büyük teknelerden misafirlerimizi küçük nehir teknelerine alıp girintili çıkıntılı kanallarda ilerleyip kral mezarlarını görüp ya da carettacaretta plajı olarak tanınan İztuzu plajında keyifli zaman geçirebilirsiniz. İztuzu plaj turu bittiğinde nehir tekneleri sizi aldığı yere Mavi tur Teknenize geri bırakacaktır.

Mavi turların en güzel özellikleri de karayı deniz üzerinden görme ve farklı bir bakış açısıyla bakabilme özelliğidir. Günlük ormanlarını, uçları neredeyse denize değecek palmiye ağaçlarını, sadece sizin yüzme fırsatı bulacağınız koyları bu şekilde deneyimlemeye paha biçilemez.
Mavi tur tatili sayesinde en unutulmaz ve heyecan verici anılarınızı sevdiklerinizle birlikte biriktirebilir evinize enerji depolamış ve tatilin her dakikasını iyi geçirmiş şekilde dönebilirsiniz.

Köyceğiz Mavi tur

Muğlaya 75km, Marmaris’e 45km uzaklıktaki Köyceğiz Dalyan Özel Çevre Koruma bölgesi ilan edilmiştir. Köyceğiz Mavi Tur için oldukça ideal bir lokasyondur, deniz kaplumbağalarının evi olan bu bölge özel koruma alanındadır. CarettaCarettaların üreme bölgesi olan iztuzu bölgesi nesli tükenmek üzere olan bu nesil için koruma alanı ilan edilmiştir. Gündüz insanların kullanıma açılıp geceleri carettaların yumurtlaması için temizlenmektedir ve yumurtlama dönemlerinde bi süreliğine tamamen kullanıma kapanmaktadır.

Köyceğiz aynı zamanda bir kaplıca kaynağına sahiptir

Köyceğiz Dalyan Bölgesine mavi tur ile ulaşım, Fethiye Mavi Tur, ya da Göçek Mavi Tur, Gökova Mavi Tur, Marmaris Mavi tur programlarıyla gelinmektedir. Köyceğiz Dalyan Bölgesindeki Limanlardan Mavi Tur başlamamaktadır diğer bölgelerden kalkan teknelerimiz bu bölgeye uğramaktadır.
Bu bölgede yerleşim yerleri turizm, geleneksel üretim, narenciye üretimi, kaplıca turizmi gibi iler yoğun olarak yapılmaktadır.

dalyan köyceğiz tekne kiralama mavi tur