Reset Password

0 € to 10.000 €

More Search Options

Ölüdeniz Mavi Tur

9 March 2022 by admin

Ölüdeniz Tekne Kiralama & Mavi Tur

Ölüdeniz beldemizi anlatmak için kelimeler bile yeterli olmayabilir. Muhteşem plajı, sakin, dalgasız, pırıl pırıl denizi ile dünyanın en iyi 5 plajı arasında gösterilmektedir ve ünü dünya çapındadır. Genellikle fotoğrafçıların, doğa sporcularını, paraşüt yapmak isteyenlerin ya da Babadağ’dan paragailing yapıp bu muhteşem manzarayı gökyüzünden izlemek isteyenlerin uğrak noktasıdır. Görse tatmine ulaşmak için, ruhunuzu dinlendirip bu eşsiz güzelliğin farkına varmak isterseniz Ölüdeniz Mavi Tur programımızı tercih etmelisiniz.

Ölüdeniz Mavi Bayraklı bir plaj olup güzelliği ve temizliği tescillenmiş bir tatil beldesidir. Mavi ve Yeşilin bu muhteşem tonlarının birleştiği gözlerinizi kamaştıran güzellikleri deneyimlemeye hazır olun.
Ölüdeniz de yapılabilecek en güzel aktivitelerden birisi olan Özel Yat Kiralama yapabilir, dilerseniz gününüzün tamamını teknede geçirip günübirlik bir keyiflevarabilirsiniz.

Fethiye Ölüdeniz Mavi Tur Tekne Kiralama

Ölüdeniz Fethiye bölgenin en ilgi çeken yerlerindendir, isterseniz özel yat kiralama yaparak yoğun Ölüdeniz sahilinden kaçmak ve bir de bu güzel doğaya deniz üzerinden bakıp, tekne ile keyfine varabilirsiniz.
Ölüdeniz in ve Belcekız plajının yıllardır süre gelen bir efsaneside mevcuttur.

Bu efsaneye göre antikçağlarda, Fethiye bölgesinden geçen bazı gemiler denizin açık kısmında demirleyip, kullanılacak ve içme suyu almak için koya çıkıp su alırlarmış ve bu sırada gemi kaptanının oğlu Belcekızıgörmüş ve ilk görüşte aşık olmuş, Belcekızın da kalbi güm güm ediyormuş, kaptan babası oğlunu beklediği için çocuğun suyu alıp tekrar gemiye dönmek zorundaymış. Çocuk gemiye binmiş ve gözlerden kaybolmuş. Belcekız ise o gün bugün hem kıyıda oğlanın gelmesini bekler olmuş, delikanlının da beklentisi tekrar o koya gelir Belcekızı görmekmiş.

Oğlan her bu koydan geçişte su almaya gelip, Sevdalısı Belcekızı görüp özlem giderirmiş, Belcekız da oğlanın gelmesini dört gözle beklermiş. Bir gün oğlan ve babası yine o denizden geçerken büyük bir fırtına kaplamış etrafı ve göz gözü görmez olmaz, oğlan babasına burada korunaklı bir koy var hemen oraya saklanalım dese de babası oğlanın sevgilisini görebilmek için oraya gitmek istediğini düşünmüş ve geminin batma ihtimalini bize göze almadığını düşünüp çok kızmış. Fırtına çoğaldıkça baba ve oğlu arasındaki kavga da büyümüşve baba tam kayalıklara çarpmak üzereyken oğluna kürek ile vurup onu denize atmış. Sonra da dümene geçmiş, dümene geçtikten sonra çarşaf gibi sakin koyu görmüş, ama oğlu hemen orada kayalıklarda ölmüş, kayaların orada sevdalısını bekleyen Belcekız da oğlanın denize düştüğünü görüp kendisini suya atmış ve o da fırtına da kapılmış ve ölmüş.

O gün milat olmuş oğlanın öldüğü yer Ölüdeniz, kızın öldüğü yer ise Belcekız diye bilinir olmuş bundan dolayı günün gidişatına göre denizin renginin değişmesi iki sevdalı genç olan oğlanın ve kızın acısına yanması olarak yorumlayabilirsiniz.
Ölüdeniz in adı üzerinde sakin, durgun, göl gibi duran bir hali vardır. Bölgenin en fırtınalı halinde bile Belcekızın sahili dalgalarla boğuşurken Ölüdeniz de sadece hafif çırpıntılar olur.

Ölüdeniz sakin gibi görünsede gözle görülüp fark edilmeyen nedenlerle kendisini her gün hatta günün her saati yenilemektedir. Bu bölgede mevcut bulunan yoğun kaynak sularının çıkışları, derinden dışarıya doğru bir akıntı yaratır. Diğer bir görünen neden ise kaynak sularının yarattığı tuz oranlarının iç ve dışa doğru sürekli hareket etmesi ile bir hareketlilik oluşmaktadır.
Son neden ise gel gitlerin etkisinden dolayı ve birkaç günde bir deniz 30-40 cm yükselebilir, alçalabilir bu da deniz suyu alçalıp çoğalmasına sebep olur.

Ölüdeniz Mavi Tur