Reset Password

0 € to 10.000 €

More Search Options

Olimpos Kekova Mavi Tur

15 March 2022 by admin

Olimpos Kekova Mavi Tur & Tekne Kiralama
Antalya ülkemizin sayısal oranda yerli ve yabancı tüm kitleler için en çok tercih edilen tatil şehridir hem büyük şehir özelliklerinde olup hem de her beldesi bu kadar popüler olan, ülkemizdeki en bilinen büyük otelleri ve tatil köylerini bünyesinde barındıran Antalya yılın her döneminde tatilcilere kapısını açmaktadır. Antalya’nın en bilinen köşelerinden birisi olan Olympos kütük evleri, kendine has tarzındaki yapıları, eşsiz sahili ile kendinizi bambaşka bir dünyada hissedebileceğiniz, doğanın göbeğinde her nefesinizde oksijeni içinize çekebileceğiniz temi havası ile gelen herkesi büyüleyici özelliktedir.

Antalya yılın 6 ayı sıcak, diğer 6 ayı ise ılık olan bir şehirdir, turistlerin en çok tercih ettiği etkinlik ise tekne ile gezmek ve mavi tur ile koyları gezmektir. Antalya koylarına denizden ulaşımın rahatlığı ve havanın denizin tadını tekne üzerinden deneyimlemenizi öneriyoruz. Antalya da çok fazla gezilebilecek turistik yer bulunur bunlardan en ünlüleri Manavgat ve Düden Şelalesidir ancak deniz üzerinde geçirilecek her dakika karada geçirilecek olanlardan çok daha keyifli ve akılda kalıcıdır. Antalya’nın uçsuz bucaksız sahillerinde kilometrelerce yürümek sahilin tadını çıkartmak, güneşlenmek ya da denize girmek mümkündür.

olimpos kekova tekne kiralama mavi tur

Fakat bu bölgeleri tekne ile keşfetmek bu doğal güzelliklere bir de farklı bir açı olan deniz üzerinden bakmak, Mavi tur deneyiminizi edinmenizi sağlayacaktır.
Bu bölgede ister uzun süreli yat kiralama yapabilir isterseniz günlük çıkabilir, ya da mavi tur programlarına katılıp harika bir tatil deneyimi edinebilirsiniz. Mavi Turbu bölgede yerli ve yabancı tüm turistlerin en çok tercih ettiği tatil çeşididir.

Olimpos yemyeşil doğası, tertemiz havası ve ağaç evleri ile turistlerin gözde bölgelerindendir, Kekova koyu bünyesinde barındırdığı batık kenti ile doğal SİT alanı ilan edilmiş ve bir süre kadar denize girişler yasaklanmıştır. Son birkaç yılda Olimpos da ki bu yasak kalkmıştır ve tekrar tatilcilerin gözde uğrak yeri olmuştur. Antalya Mavi tur programlarımızda Fethiye, Göçek, Kaş, Kalkan rota dahilindedir, bu bölgeler günübirlik geziler içinde tercih edilebilinir.

Kekova Tekne Turlarının Avantajı

Kekova mavi tur programı ile bir hafta dünyadan kopup bambaşka bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz, mavi yolculuk deneyimi yapabileceğiz tüm tatillerden çok daha güzel ve deneyimi akıllarda kalacak bir tecrübedir. Hem birçok ören yerini görme hem de tüm koyları denizden görme, istediğiniz her an denize girme imkanınızın olduğu kalabalıktan uzak, doğanın içinde bir tatil için tercih etmelisiniz. Kekova’nın her köşesi tarih kokan su altında antik kente sahip olan ve oraya yüzerek ulaşabileceğiniz ve bambaşka bir boyutta güzelliklerle karşılaşabileceğiniz muhteşem bir deneyimdir. Birçok tarihi, turistik yer gibi Kekova Mavi Tur da mutlaka yapılması gereken turlardandır. Bir koydan diğer koya giderken ister dinlenin ister güneşlenin isterseniz de kitabınızı okuyup içinden geçtiğiniz doğal güzelliklerin keyfini çıkartın.
Ya da isterseniz gölgede oturup içkinizi yudumlayın ve keyfinizi sürün.

Kekova Mavi Tur

Ülkenin en güzel bölgelerinden olan Muğla-Antalya bölgesidir Kekova da ülkemizin en güzide tatil bölgesi olduğundan dolayı bu bölgede gezile bilinecek onlarca koy vardır, el değmemiş koylar, keşfedilmemiş yerler, durgun ve ışıl ışıl denizi ile kalabalıktan uzak sakin bir tatil için Kekova Mavi tur tercih etmelisiniz. Bu bölgeden çıkılacak mavi turlar Fethiye’nin tüm koylarına ulaşıla bilinir, bu şekilde hem Antalya koylarını hem de Fethiye koylarını istediğiniz şekilde gezebilirsiniz. Rutin tatil anlayışından kurtulup bambaşka bir deneyim elde edebilirsiniz.

Kekova Mavi Tur Hangi Koylara Gider?

Başta Andrasan olmak üzere, Kaş, Kalkan gibi en ünlü koyları görme imkânı olacaktır.
Fotoğraf çekmek için ve yeni anılar biriktirmek için bu koylar en iyi tercihlerdir. Hem yerli hem de yabancı tüm turistlerin ilgisini çeken bu bölge Mavi Tur tercih edenlerin en gözde bölgelerinden birisidir. Antik çağlardan günümüze uzanan tarihi kalıntıları ve antik şehirler bu bölgenin tercih edilmesinde sebep olmuştur. İstediğiniz takdirde ailece ya da arkadaş gruplarıyla tercih edilebileceğiniz gibi önceden planlanmış rotalara da kabin kiralama yapabilirisiniz. Bu turlara öğle yemeği, diğer ikramlar ve alkollü içecek seçenekleri de mevcuttur.
Yüzme molaları verilen koylarda hem dinlenip hem de koyların keyfini çıkartabilirsiniz hem de dilediğiniz kadar yüzebilirsiniz.

Kekova Antalya Mavi Tur

Kekova bölgesi ve kıyıları girintili çıkıntılı olup çeşitli koylardan meydana gelir ve kara ulaşımı imkânı biraz kısıtlı olmasından dolayı, bölge kıyılarına deniz yoluyla ulaşım çok daha kolaydır.
Kekova Antalya bağlıdır ve 3 farklı köyden oluşur. Kekova bölgeye adını vermekle birlikte içinde bulunduğu bölgenin en büyük adasıdır.
Anadolu yakasında bitişik olan Kekova adası bir boğaz olarak uzanıp, Anadolu Yakasında ise girintili çıkıntılı koylar ve denizin içine gömülmüş antik kentler ve kalıntıları bulunmaktadır, doğa bakımından çok önemli olan iç ada, toprak adası, Asırlı ada ve Kişnalı ada kıyıya paralel uzanıp sıcak yarımadası ve Kekova adası iç deniz niteliğindedir ve bu iç deni Ölüdeniz’i oluşturur.

Kekova bölgesinin tarımsal olarak güçlü olduğu üretim güçleri, zeytinlik ve hububat ekimi olup Narenciye ve balıkçılık başta geçim kaynağıdır. Bu bölge doğal güzelliklerinin ve tatil beldesi olmasının yanı sıra tarihi eserleri antik kentleri ve deniz altı antik kentlerinde turizmin olduğu gibi arkeolojik turizminde göz bebeği olan bir bölgedir. Kekova Mavi tur programlarımız için lütfen bizimle iletişime geçiniz uygun fiyatlı Kekova mavi tur programları için Mr S Yachting’email atabilirsiniz [email protected] ya da +90 850 885 14 75 numaralı telefonu arayıp bilgi alabilirsiniz.

kekova olimpos mavi tur tekne kiralama