Reset Password

0 € to 10.000 €

More Search Options

Gökova Mavi Tur

9 March 2022 by admin

Gökova Mavi Tur

Gökova Muğla’ya 28km uzaklıkta olup, Marmaris’e 25 km uzaklıktadır. Son yıllarda bilinirliğini hayli arttıran Gökova, taze çam ormanlarının kokusu, tarihi dokusu, elle çizilmiş gibi manzaraları ile dikkat çekmektedir. Aynı zamanda bir kuş çeşidi cennetide olan Gökova, bakir doğası, benzersiz atmosferi ile harika bir tatil imkânı sunmaktadır.
Bodrum Mavi Tur başlangıçlı tüm programlarımızın uğrak noktasıdır Gökova.
Yerli ve yabancı tüm tatilcilerin uğrak noktası olan Gökova, eğe bölgesinin en girintili bölgesidir ve dolayısıyla birçok koy ve adaya ev sahipliği yapmaktadır. Bunlardan en bilinenleri Akbük, Gelibolu, Çökertme gibi ünlü koylardır. Bu koyların en bilinen özellikleri rüzgârdan korunaklı olması, sığ, berrak denizi ve doğasının el değmemiş olmasıdır bu sebeple tüm teknecilerin gözde uğrak bölgesidir.

Mavi Tur için Tercih Edilebilecek koylar

Türkiye içinde düşünürsek Ege ve Akdeniz Mavi tur ve Mavi yolculuk tatilleri için en uygun bölgelerdir. Yunan adaları ve Yunanistan’da mavi tur yolculukları ve uygun mavi tur paketleri için en uygun bölgelerdendir. Ege de yapılan turlarda tüm turların en popüler koyları Gökova körfezinde yer almaktadır. Gökova Mavi tur seçeneğini seçip tatiline başlayanlar bu bölgenin eşsiz denizinin ve el değmemiş doğanın dinginliğinin keyfini sürebilirler.
Son yılların gözdesi olan Ege ve Akdeniz çıkışlı mavi turların yanı sıra Bodrum hareketli Kuzey Yunan adaları turu, ya da Güney Yunan adaları turu gibi seçeneklerde mevcuttur. Yunan adaları da son yıllarda ülkemizde oldukça popülerlik kazanmış en çok turisti ise ülkemizden çekmektedir.
Fakat biz tabi ki ülkemizin marinalarını ve ülkemizin koylarını daha fazla tavsiye etmekteyiz. Marmaris Mavi Tur ve Fethiye Mavi Tur, Göçek Mavi Tur dan detayları inceleyebilirsiniz.

Gökova Tekne Kiralama

Mavi Tur için Bu Bölgelerin Tercih Edilme sebebi ?

Mavi turların çıkış limanları genellikle en yoğun olarak kullanılan limanlardır.
Bu bölgelerdeki teknelerin sayı olarak fazlalığı ve her misafirimize hitap edebilecek özellikteki teknelerin mevcut olması sebebiyle tercih edile bilinir. Genel olarak önceden çizilmiş rotalar takip edilse de yat kiralama yapıldığı takdirde kendinizde rota üzerinde makul değişiklikler yapabilirsiniz. İstenildiği takdir de Yunan adaları da rota ya eklenip tatilinize daha farklı deneyimler de ekleyebilirsiniz fakat bu isteğinizi önceden belirtmeniz gerekmektedir.

Mavi Turun Avantajları

Genellikle büyük otel tatillerinde aynı şeyleri yapmak, şehir kalabalığına benzer kalabalıklara birlikte havuzu, denizi paylaşmak ya da yemek sırasına girmek durumunda kalırsınız. Tatilinizin aslında tatilden ziyade ekstra bir yorgunluk olmaya başladığını fark edersiniz. Oyüzden tekne tatili çok daha idealdir ister kabin kiralama ister yat kiralama olsun en fazla 16 kişi ile birlikte olursunuz, kabininiz ve size özeldir ve sabah şezlong bulabilme stresi çekmezsiniz, kimsenin olmadığı koylarda sakinliğin ve doğanın keyfini çıkartırsınız. Tatilinizi bir binanın içinden denizi izleyerek değil, denizin üzerinde olarak, gökyüzünün altında ve doğanın içinde devam edersiniz.

Mavi Tur seçeneklerimiz isterseniz size özel olabileceği gibi önceden belirlenmiş rotası olan başka bir grubada dahil olabilirsiniz. Gruplara ve ailelere özel turlar düzenlenip sizlere özel rotalarda takip edilebilmektedir. Farklı bir tatil arayışında olanlar gerçekten deniz tatili yapmak isteyenler için bu mavi tur seçeneklerimiz kaçırılmayacak fırsattır.

Mavi turlar en çok sakin olma ve kalabalıktan uzak olma özellikleri sayesinde tercih edilmektedir. Bazı koylarda karaya inme imkanı sunulmaktadır, bunun dışında konaklama ve yeme içme teknede olmaktadır.

Gökova korunan bölge olup, Özel Çevre Koruma bölgesi içinde yer almaktadır. Gökova’nın son yıllarda yıldızı patlayan en ünlü yeri Akyaka’dır. Akyaka Osmanlı mimarisinden etkilenmiş eski Muğla Evleri ve azmak nehri etrafında sıralı restoranları ile popülerdir.
Aynı zamanda son 5 yılda Akyaka’ya kurulan Kite Sörf okulları bölgenin turist çekmesine var farklı tarzların birleşip tatilini hem spor yaparak hem eğlenerek geçirmek isteyenlerin gözdesi olmuştur. Akçapınar Azmaklarının yanı sıra, ağaçlı yolu, eşsiz ovası ile görülmeye değer manzaralara sahiptir.

Gökova bölgesinin güneyinde yer alan Sedir adası da tarihe dokunan ve eşi benzeri olmayan bir plaja, kuma sahiptir. Helenistik ve Roma devrine ait yazıtlar, tarihi envanterlere sahiptir. Aynı zamanda zengin florasıyla ekolojik yöndende önem teşkil etmektedir.
Gökova aynı zamanda yılın belli dönemlerin de su samurlarına, yunuslara da ev sahipliği yapmaktadır.

Gökova Mavi tur programları genelde Marmaris, Datça, Bodrum ya da Fethiye çıkışlı olup tüm bu bölgelerden çıkan teknelerin uğrak noktasıdır.

Gökova Körfezi eşsiz doğası, Marmaris ve Muğla’nın ortasında bulunan coğrafi konumu, Akyaka’ya ve Akçapınar’aev sahipliği yapması, aynı zamanda kite sörf ile tercih edilmesi bakımından mavi tur ya da mavi yolculuğa çıkan teknelerin en uğrak noktalarıdır, gelin bu kezde keşfetmek istediğiniz yerlere karadan değil denizden gidin ve tatilinize bambaşka bir perspektif kazandırın.